קצב הלב וגבהים גבוהים

כאשר אתה נוסע לסביבת גובה גבוהה יותר, הגוף שלך חייב לעשות התאמות פיזיולוגיות מסוימות כדי להתמודד עם הירידה המשמעותית בחמצן. הלב שלך הוא אחד כזה איבר שעושה שינויים מיידיים, כפי שהוא פועל כדי לשמור על אספקת כמות החמצן הדרושה על ידי רקמות ואיברים.

חַמצָן

חמצן הוא הכרחי עבור כל חיי הסלולר בגוף שלנו. תפקידה היחיד של הלב הוא לספק את האיברים והרקמות שלך עם דם מחומצן להחזיר דם deoxygenated לריאות שלך, כך שהוא יכול להיות מחומצן שוב. כמה פעמים זה צריך להכות תלוי חלקית על צפיפות החמצן הנוכחי באוויר הסובב.

איכות סביבה גבוהה

סביבת גובה גבוהה, הנחשבת למיקום גדול מ -2000 מטר, בעלת פחות חמצן באוויר. ככל שאתה מקבל גובה, פחות חמצן כי קיים. האוויר הוא דק יותר, כך שאתה לא מסוגל למשוך את אותה כמות של חמצן בריאות שלך עם כל נשימה. כתוצאה מכך, קצב הלב מגביר את אספקת החמצן לתאים בגוף בצורה יעילה יותר.

לטווח קצר קצב הלב בגובה גבוה

כאשר אתה עובר לגבהים גבוהים, קצב הלב מיד מזרז כאשר אתה מתאמן במנוחה. ב 2000 מטר, קצב הלב שלך יגדל 10% מעל ערך ים רגיל. ב 4,500 מטר, קצב הלב שלך עולה ב -50% יותר מאשר קצב הים הרגיל שלה.

התאקלמות ארוכת טווח

כאשר אתה נוסע לגבהים גבוהים יותר במשך תקופה ארוכה, הגוף שלך מסתגל ואת קצב הלב שלך מנוחה פוחת בחזרה לאותם ערכי קצב הלב שיש לך על הגובה אתה נסע מ. זה לוקח בערך שבועיים כדי להשלים את תהליך הסתגלות. בגלל תהליך זה, ספורטאים רבים יגיעו למקום כמה ימים לפני התחרות או האירוע שלהם כדי לבצע את היכולות הרגילות שלהם. אם נעה לאחר תקופה ארוכה בגובה רב לגובה נמוך יותר, יש ירידה קלה טיפוסי בקצב הלב כמו הלב הפך יעיל יותר, אבל תקופת ההסתגלות הוא לא כמעט כמו נרחב.

אזהרות

מחלה לא מקבל מספיק חמצן נפוצה בגובה רב. הסימפטומים מופיעים בדרך כלל בתוך 48 שעות מרגע הגעתם לסביבת הגובה הגבוהה. מחלת גבהים גבוהה עלולה לגרום לכאבי ראש, בחילות, בעיות שינה ונפיחות. במצבים מסוימים, מחלת גובה יכולה להיות חמורה – נוזל יכול לצבור במוח או בריאות. הסימפטומים של תנאים אלה כוללים קוצר נשימה, הזיה, ליחה ורודה, פעימת לב מהירה ובלבול. חפש טיפול רפואי מיידי אם יש לך תסמינים אלה.