מקורות טובים של סלניום ומגנזיום

מינרלים חיוניים מגנזיום וסלניום הם התעלמו לעתים קרובות. מגנזיום הוא חיוני לפעילות אנזים וייצור אנרגיה, ומסייע בשידור עצבי. מחסור יכול לגרום עצבנות, עצבנות, דיכאון, חולשת שרירים תסמונת קדם וסתית החמיר. סלניום פועל כחומר נוגד חמצון, מגן על המערכת החיסונית על ידי סיוע בייצור נוגדנים ומסייע בשמירה על בריאות לב וכבד. סלניום ומגנזיום ניתן לקחת כתוספי מזון, אבל הם זמינים גם במזונות רבים. הצריכה היומית המומלצת היא 320 עד 420 מיליגרם עבור מגנזיום ו- 55 מיקרוגרם לסלניום. כמו עם כל ספקים, להתייעץ עם הרופא שלך לפני תחילת משטר דיאטה עם מגנזיום הוסיף סלניום.

אגוזים ודגנים עשויים להיות מקורות התזונתיים הטובים ביותר של מגנזיום וסלניום. בוטנים וזרעי דלעת גבוהים במיוחד במגנזיום, עם כ 50 מיליגרם למנה. אגוזי ברזיל הם גבוהים במיוחד בסלניום, המכיל 544 מיקרוגרם, ואגוזי עץ אחרים כגון שקדים וקשיו יש כמויות גבוהות של סלניום ומגנזיום. דגנים מלאים כגון חיטה ושיבולת שועל הם גבוהים גם בשני המינרלים, עם עד 160 מיליגרם מגנזיום ו 60 מיקרוגרם סלניום למנה. רמות המינרלים במזונות עשויות להשתנות בהתאם לרמות המינרלים של הקרקע שבה התבואה הועלתה. זה נכון במיוחד עבור סלניום, אשר הוא חסר באזורים כמו הרי Ozark ומקומות כמו ניו זילנד.

מוצרי חלבון בעלי חיים כגון בשר, דגים ומוצרי חלב ידועים להיות גבוהים בסלניום ומגנזיום. הרינג, סלמון וטונה ודגים אחרים עשויים להכיל עד 60 מיקרוגרם סלניום ו 90 מיליגרם של מגנזיום למנה. בשר בקר הוא גבוה במיוחד בשני המינרלים, עם עד 50 מיקרוגרם סלניום ו 50 מיליגרם של מגנזיום, בהתאם לגודל המשרתים. כבש, בשר חזיר ועוף בשר כהה יש כמויות נמוכות יותר. מוצרי חלב כמו גבינה ויוגורט הם גבוהים בשני המינרלים. Nondairy חלבית כגון סויה יש עד 25 מיליגרם של מגנזיום למנה.

שעועית ירוקה, שעועית לימה ואפונה יש עד 180 מיליגרם של מגנזיום ו 20 מיקרוגרם של סלניום למנה. ירקות אחרים, כמו אספרגוס וכרוב ניצנים, יחד עם פטריות, מכילים 5 עד 10 מיקרוגרם סלניום למנה, ואילו ירקות כמו ארטישוקים, במיה וסלט עלים כמו סלט שוויצרי יש רמות גבוהות של מגנזיום, עם 50 עד 60 מיליגרם למנה .

רוב הפירות אינם גבוהים בסלניום, אבל בננות, תאריכים ורימונים יש את הרמות הגבוהות ביותר, והוא עשוי להכיל עד 5 מיקרוגרם למנה. פירות אלה ואחרים, כגון אוכמניות, דומדמניות ופטל, יש עד 50 מיליגרם של מגנזיום למנה, בהתאם לאזור שבו גדל הפרי.

אגוזים ודגנים

חלבונים

יְרָקוֹת

פירות