כמה b12 & thiamine אני יכול לקחת ביום?

ויטמינים B-12 ו- B-1, או תיאמין, הם שני סוגים של שמונה סוגים של ויטמינים B הגוף שלך משתמש מדי יום כדי לחילוף חומרים מזינים מן המזון לתוך אנרגיה שמיש. ויטמיני B לעבוד יחד כדי לבצע מגוון של פונקציות הגוף כולל היווצרות של כדוריות דם אדומות וטיפוח פונקציות קוגניטיביות שלך. לא ויטמין B-12 ולא תיאמין יש מינון הגבול העליון, אבל אתה לא צריך לחרוג מהכמות המומלצת מומלץ ללא התייעצות עם רופא.

ויטמין B-12 צריכת יומית

ויטמין B-12 הוא ייחודי, כי בניגוד אחרים מסיס במים ויטמינים B, הגוף שלך מאחסן כמה שנים בשווי של B-12 בכבד שלך. זה עושה ויטמין B-12 חסר נדיר, אלא אם כן יש לך הפרעה במערכת העיכול שפוגעת הקליטה מזין, או אם אתה צמחוני קפדני לא מקבל תוספת B-12 נאותה. הצריכה היומית המומלצת של ויטמין B-12 לגברים ולנשים היא 2.4 מיקרוגרם. לדברי משרד תוספי התזונה אין גבול נסבל העליון – הרמה הגבוהה ביותר שאתה יכול לקחת ללא סיכון של תופעות לוואי שליליות – עבור ויטמין B-12 קיים בשל פוטנציאל נמוך רעילות.

צריכת תימן מדי יום

תיאמין הוא ויטמין מסיס במים שהגוף אינו שומר, עליך להחליף אותו מדי יום ממקורות תזונתיים. ללא צריכת נאותה, דלדול או חוסר סימפטומים של תיאמין יכול להופיע בתוך 14 ימים. ההמלצה היומית היא 1.2 מיליגרם לזכרים בוגרים ו -1.1 מיליגרם עבור נשים בוגרות. מכון לינוס פאולינג מציין מספר קטן של תגובות אנאפילקטיות התרחשו מן המינונים תוך ורידיים גדולים של תיאמין. עם זאת, אין רמה סבירה ברמה העליונה נקבע כי המחקר אינו מציין השפעות רעילות עודף של תוסף תזונה או תוספת של תיאמין.

מקורות אוכל

קבל את הצריכה היומית של ויטמינים B-12 ו תיאמין ממקורות מזון ולא תוספי אלא אם כן הורה אחרת על ידי הרופא שלך. מזונות המבוססים על בעלי חיים עשירים בויטמין B-12 כולל סלמון, פורל וטונה עם 1.0 עד 5.4 מיקרוגרם לכל מנה של 3 גרם. חלב, גבינה ויוגורט יש 0.9-1.4 מיקרוגרם לכל מנה 1 כוס. אם אתם מעדיפים שאינם מזון המבוסס על בעלי חיים, מבושל דגני דגנים מלאים מכילים 1.5 עד 6.0 מיקרוגרם למנה. ת’יאמין שעועית עשירה ואגוזים תשואה 17 עד 19 מיליגרם למנה וחצי כוס, בעוד אורז חום, לחם חיטה ודגני חיטה מכילה 10.10-4.7 מיליגרם. מקורות המבוססים על בעלי חיים של תיאמין כוללים חלב, ביצים וחזיר עם 0.3 עד 0.72 מיליגרם למנה.

ויטמינים ואינטראקציות

למרות ויטמין B-12 ו תיאמין אין גבול עליון נסבל, נטילת צורות משלימות של ויטמינים אלה עלול לגרום אינטראקציות עם תרופות. ויטמין B-12 יש פוטנציאל אינטראקציה עם אנטיביוטיקה, תרופות לסוכרת מעכבי משאבת פרוטון לטיפול במחלת ריפלוקס או כיב פפטי. תיאמין עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות נוגדות פרכוסים לטיפול בהפרעות התקפים, משתנים וכמה תרופות לסרטן. התייעץ עם הרופא שלך לפני נטילת ויטמין ספקים כדי לקבוע את בטיחות המצב שלך ואת תופעות הלוואי האפשריות. גירוד, שלשולים, נמנום וחולשת שרירים עשויים להתרחש כאשר לוקחים תחילה ויטמין B-12 או תיאמין ספקים.