כמה זמן יהיה חלב להישאר בך לאחר שתסיים לעשות סיעוד?

משך הזמן שנדרש לחלב אם להתייבש לאחר גמילה של תינוק משתנה מאישה לאישה. עבור חלק מהנשים שטיפלו באופן קבוע במשך תקופה ארוכה, תהליך זה לוקח שבועות ואף חודשים. עבור נשים אחרות שננקבו רק באופן ספורדי, זה לוקח רק כמה ימים.

ביקוש והיצע

חלב השד נוצר על בסיס ביקוש ואספקה. ככל שתטפל יותר בתינוקך, כך יגדל החלב. תהליך זה פועל גם בכיוון הפוך: ככל שתמיד תניק את התינוק שלך, כך פחות חלב שהגוף מייצר. אם אתם מפסיקים סיעוד בזמן שגופכם משמש לייצור כמויות גדולות של חלב על בסיס שגרתי, כמו עם תינוק צעיר שמטפל בין 8 ל -12 פעמים ביום או תינוק העובר דרך פרץ צמיחה, הוא לוקח את גופכם תקופה ארוכה יותר של זמן כדי להפחית ולבסוף להפסיק לייצר חלב. אם אתה מפסיק סיעוד בזמן שהגוף שלך לא מייצר הרבה חלב אם, כמו עם תינוק מבוגר או פעוט, הגוף שלך מתאים מהר יותר. קו הזמן האולטימטיבי תלוי בגופך, אין קו אחד מתאים לגודל אחד, המאפשר לחלב להתייבש.

גְמִילָה

גמילה היא תהליך של איטיות – ובבטחה – הפחתת אספקת החלב שלך. זה יכול לקרות באופן טבעי לאורך זמן – כמו כאשר תינוק מבוגר מתחיל לאכול מזון מוצק וצריך פחות חלב אם – או שזה יכול לקרות באופן מלאכותי, כאשר האם מתחילה בכוונה להפחית את כמות החלב שגופה מייצר. תהליך הדרגתי זה משרת שתי פונקציות. ראשית, זה נותן את הזמן התינוק שלך כדי להתאים את הדיאטה החדשה שלה, אם זה יהיה תוספת של נוסחה או מזון מוצק להחליף חלב אם. שנית, זה עוזר לאמא להימנע מצבים מכאיבים כמו דלקת השדים, הנובעת צינורות חלב מחובר.

צמצום אספקת חלב שלך

אם סיעודית יש אפשרויות לעזור להאיץ את הידלדלות אספקת החלב שלה. חזייה תומכת, כגון חזיית ספורט, מגבילה פיזית את הרחבת השדיים, ומגבילה את כמות החלב שאתה מייצר. בעוד מים חמים עוזר לעורר ייצור חלב, מקלחות קרות וקרח לעזור להקטין את זה. המרכיבים בתה מרווה גם לעזור לייבש את החלב שלך, תוך הנחת עלים כרוב החזייה שלך – נגד השדיים שלך – יש השפעה דומה.

גמילה ודיכאון לאחר הלידה

ירידה באספקת החלב שלך מובילה גם לשינוי כמות ההורמונים מסוימים בגוף. פרולקטין ואוקסיטוצין הם שני הורמונים המשוחררים על ידי הגוף בזמן הסיעוד, המסייעים לך להתחבר עם התינוק, רמות האסטרוגן נשארות נמוכות עד שהתינוק נגמל. לאחר חלב שלך מתייבש, רמות של פרולקטין אוקסיטוצין צונח בעוד רמות האסטרוגן לעלות. אצל חלק מהנשים, זה מוביל לדיכאון שלאחר לידה מאוחרת.

האקדמיה האמריקנית לרפואת ילדים וארגון הבריאות העולמי דוחקות באמהות לינוק את ילדיהן באופן בלעדי במשך ששת חודשי החיים הראשונים. משמעות הדבר היא לא מציגה מזון מוצק עד שהילד מגיע לפחות 6 חודשים של גיל. בנוסף, חלב אם או נוסחה צריך להישאר המקור העיקרי של התינוק תזונה עד גיל שנה.

איפה המומחים עומדים