כמה ויטמין C אתה צריך לקחת יום כדי לשמור על מקבל חולה?

ויטמין C הוא מגבר חיסוני חזק אשר נחקרו אולי באופן יסודי יותר מכל חומר מזין אחר, על פי ד”ר ויליאם ומרתה סירס של שאל את האתר ד”ר סירס. ויטמין זה מסוגל להגביר את רמות תאי הדם הלבנים שלך ולעזור לך להדוף בעיות בריאותיות מרכזיות כגון מחלות לב וכלי דם. בגלל שאתה לא יכול לסנתז ויטמין C, אתה חייב לקבל את זה ממזונות או תוספי מזון. למרות שיותר מדי ויטמין C אינו צפוי להזיק לך, megadoses יכול להיות תופעות לוואי לא נוחות. היצמד לקצבה היומית המומלצת. אם יש לך שאלות בנוגע למינון, שוחח עם הרופא שלך.

RDA עבור ויטמין C

לפני גיל ההתבגרות, בנים ובנות צריכים לקבל את אותה כמות של ויטמין C. תינוקות מלידה עד 6 חודשים צריך 40 מ”ג ביום. מ 7 חודשים עד שנה אחת, תינוקות צריכים 50 מ”ג. RDA לילדים בגילאי 1 עד 3 נופל ל -15 מ”ג. ילדים בגילאי 4 עד 8 זקוקים ל -25 מ”ג, בעוד שגילים 9 עד 13 זקוקים ל -45 מ”ג, גברים בגילאים 14 עד 18 זקוקים ל -75 מ”ג ביום, בעוד שנשים בגילאי 65 מ”ג. גברים בגילאי 19 ומעלה זקוקים ל -90 מ”ג, ונשים בנות 19 ומעלה זקוקות ל -75 מ”ג. כוס מיץ תפוזים, פלפל אדום, אחד או שניים תפוזים או פירות קיווי או כוס תותים מכסה את RDA עבור רוב האנשים.

Megadoses מזיק

בעוד שחובבי ויטמין C טענו פעם שמגאדוזה של יותר מ -2,000 מ”ג ביום יכולה לרפא מגוון של מחלות, מהצטננות לסרטן, מחקרים כפולים-עיוורים לא הוכיחו תיאוריה זו. הגובה היומי המומלץ עבור ויטמין C הוא 2,000 מ”ג. כי ויטמין C הוא מסיס במים, לפעמים עולה על זה לא סביר להיות מזיק. עודף יהיה פשוט מופרש. עם זאת, השפעות שליליות מתמשכות, כולל שלשול קל, בחילה, הקאות, צרבת, כאבי ראש, נדודי שינה, התכווצויות בטן ואבנים בכליות.

הריון והנקה

הנקה בהריון ומבוגרים בני נוער דורשים מעט יותר ויטמין C. כמות היומי המומלץ עבור בני נוער בהריון הוא 80 מ”ג. עבור נשים הרות, ה- RDA הוא 85 מ”ג. בני נוער מניבים צריכים לקבל 115 מ”ג ביום. מבוגרים מניקות צריכים 120 מ”ג.

תנאים מיוחדים אחרים

מעשנים ואלה שנחשפו לעשן סיגריות זקוקים ליותר ויטמין C. ההמלצה היא תוספת של 35 מ”ג לכל מי שמעשן או נמצא סביב מעשן. אלו שיש להם סרטן, cachexia או מחלת כליות צריך להתייעץ עם ספקי שירותי הבריאות שלהם לגבי צריכת ויטמין C נאותה. אלכוהול מתעללים בסמים הם גם בסיכון של מחסור בוויטמין C וגם להתייעץ עם הרופאים שלהם, כמו גם. דיאטות מגבילות מאוד ואופנה יכולות לגרום ליקויים. אם אתם נמצאים על אחת דיאטות אלה, להתייעץ עם תזונאי רשום, אשר יכול לעזור לך לפתח מאוזן הרזיה תוכנית הכוללת את כל החומרים המזינים שאתה צריך.