כיצד לעלות במשקל כאשר הלסת שלך חוטית סגורה

ירידה במשקל לאחר לשבור את הלסת היא נפוצה. הניתוח כדי לתקן את השבר דורש חיווט של הלסת, ובמשך כ 3-6 שבועות לאחר הניתוח תהיה לך תנועה מוגבלת של הפה והלסת כדי לאפשר ריפוי. עם יכולת לעיסה מופחתת, אכילה יכולה להיות קשה, ואת הארוחות שלך יהיה מורכב של נוזלים או מזון טהור. כדי לעלות במשקל, תצטרך לאכול ארוחות קטנות, תכופות, מזין צפוף.

קביעת הצרכים שלך קלוריות

קביעת הצרכים התזונתיים שלך הוא הכרחי כדי להבין קלוריות וחלבון מטרות במשקל. דרישות קלוריות מבוססות על פעילות גופנית, מין וגיל. האשה המבוגרת, הממוצעת, צריכה לצרוך כ -2,000 קלוריות ביום, בעוד שבגברים מבוגרים יש פעילות מתונה, יש לכוון בין 2,400 ל -2,600 קלוריות יומיות. עבור גברים ונשים מבוגרים מעל גיל 31, צריכת הדיאטה הפניה הוא 0.66 גרם של חלבון לקילוגרם של משקל יומי. כדי לקבוע את צורכי החלבון, לחלק את המשקל ב קילוגרמים על ידי 2.2 ק”ג. מספר זה צריך להיות מוכפל ב 0.66 כדי למצוא את המטרה חלבון היומי שלך. עקוב אחר צריכת שלך. אכילה יותר מהצריכה המוערכת של קלוריות ודרישות חלבון תעודד עלייה במשקל.

לשתות הרבה נוזלים

צריכת נוזלים לאחר הניתוח הוא חיוני כדי לוודא שאתה מקבל תזונה מספיק כדי לעלות במשקל. נסו לשתות לפחות 6 עד 8 כוסות של נוזלים ביום. בעוד כמה נוזל זה יכול להיות מים, אתה צריך גם להיות צריכת נוזלים עתירי קלוריות כגון תוספי תזונה, מיץ, שייק יוגורט, חלב מילקשייקים. דגנים מבושלים כגון שיבולת שועל ושמנת חיטה יכולים גם להיכלל כל עוד הם מסוגלים לעבור דרך קש. אבקת חלבון ניתן להוסיף משקאות עבור דחיפה נוספת של חלבון.

פירה מזון עבור חומרים מזינים נוסף

מזון Pureed יכול גם להיות נצרך על ידי מישהו עם לסת חוטית כל עוד המזונות הם blenderized כדי עקביות כי ניתן לגמו דרך קש. בשר רך, לח, עוף או דג יכול להיות טהור עם רוטב או מרק. חלב או גבינה מבוססי מרקים עם ירקות רכים יכול להיות מעורבב. טוב מבושל אטריות או אורז ניתן לערבב עם רוטב או רוטב. פירות מתובלים כגון בננות, אפרסקים ומנגו ניתן לטהר ולאחר מכן נאכל לבד או חלקלק. גזר אדים, תפוחי אדמה וכרובית לשלב אותם עם רוטב גבינה או חמאה נוזלית עבור קלוריות נוספות. הימנעו ממזונות עם עורות, קליפות, עצמות או אגוזים.

שיקולים תזונתיים אחרים

הכנת הארוחות מוקדם לאכול כל שעתיים עד שלוש שעות יעזור לך עם המטרה של עלייה במשקל. אם אתה לא יכול לאכול מספיק עם תוכנית זו, להקטין את הזמן בין הארוחות. כמו כן, להיות זהירים כאשר לוגמים ארוחות חמות. בדיקת הטמפרטורה של המזון לפני שאתם אוכלים יכולה למנוע ממך לחוות אי נוחות נוספת. מולטי ויטמין חשוב לעזור בריפוי. בדוק את התווית של תוספי התזונה שלך, ואם ויטמינים ומינרלים אינם מתווספים, לבדוק עם הרופא שלך על הצורך להוסיף מולטי ויטמין נוזלי. לבסוף, בריאות הפה צריך להיחשב במהלך תהליך הריפוי. שטיפה עם מים מלוחים לאחר כל ארוחה יהיה לשטוף שאריות מזון מן השיניים והחניכיים.