כיצד לחשב קלוריות תחזוקה

כאשר אתם אוכלים או שותים משקאות קלוריים, אתם מקבלים אנרגיה בצורה של קלוריות. אנשים צריכים מספר מסוים של קלוריות כל יום לתפקד במיטבו. נטילת מעט מדי קלוריות או יותר מדי יכול לגרום לבעיות החל מחוסר אנרגיה לעלייה במשקל. המונח “קלוריות תחזוקה” מתייחס למספר הקלוריות שאתה צריך לקחת בכל יום כדי לייעל את פונקציות הגוף כדי להישאר במשקל הנוכחי שלך.

למה זה משנה

לדעת קלוריות התחזוקה שלך הוא חיוני להשגת איזון אנרגיה. לקיחת יותר קלוריות מאשר את הצרכים של הגוף מוביל במשקל. אם ירידה במשקל היא המטרה שלך, לדעת קלוריות התחזוקה שלך נותן לך מושג כמה קלוריות אתה צריך כל יום לירידה במשקל. זה אופייני לחסר 500-1000 קלוריות מן קלוריות התחזוקה שלך כדי ליצור את הגירעון הקלורי הדרוש כדי לרדת במשקל בקצב בטוח – 1 עד 2 פאונד לשבוע. אם אתה ספורטאי אשר צריך לעלות במשקל כדי להגיע לרמה מסוימת של משקל, לדעת קלוריות התחזוקה שלך מאפשר לך לחשב כמה קלוריות תצטרך לשים במשקל.

שקול גורמים תורמים

שני גורמים עיקריים משפיעים על כמה קלוריות הגוף שלך צריך כל יום כדי לשמור על המשקל הנוכחי שלך. הגורם הראשון הוא הוצאות האנרגיה שלך מנוחה. זה מתייחס כמה אנרגיה הגוף שלך צריך עבור פונקציות פיזיולוגיות בסיסיות כגון שמירה על טמפרטורה נכונה, נשימה ו digesting מזון. גם כאשר אתה יושב או ישן, הלב שלך, הריאות, הכליות ואיברים אחרים זקוקים לאנרגיה כדי לתפקד. הגורם השני הוא רמת הפעילות הגופנית. שרירי השלד זקוקים לאנרגיה, ולכן פעילות גופנית מגדילה את צורכי הקלוריות.

לקבוע את הוצאות האנרגיה שלך resting

כדי לחשב כמה קלוריות אתה צריך לשמור על המשקל הנוכחי שלך, הראשון לקבוע את הוצאות האנרגיה שלך מנוחה. נוסחה קלה לחישוב זה היא להכפיל את המשקל הנוכחי שלך ב 10 פאונד אם אתה נקבה ו 11 אם אתה זכר. לדוגמה, אם אתה אישה שוקל 130 פאונד, ההוצאות שלך אנרגיה מנוחה הוא 1,300 קלוריות על בסיס נוסחה זו. אם אתה גבר במשקל 185 פאונד, ההוצאות שלך הוא 2,035 קלוריות. זוהי הערכה של כמה אנרגיה הגוף שלך צריך לנוח.

גורם בפעילות גופנית

ברגע שיש לך את הוצאות האנרגיה שלך מנוחה, גורם בפעילות גופנית כדי לקבוע קלוריות התחזוקה שלך. אם אתה נקבה, להכפיל את חישוב ההוצאות שלך על ידי 1.3 אם אתה בישיבה, 1.5 אם אתה לעסוק בפעילות אור, 1.6 עבור פעילות גופנית מתונה, 1.9 אם אתה פעיל מאוד 2.2 אם אתה פעיל מאוד. עבור גברים, להכפיל את ההוצאה הקלורית שלך על ידי 1.3 בישיבה, 1.6 עבור פעילות האור, 1.7 מתון, 2.1 עבור פעיל מאוד ו 2.4 עבור פעיל מאוד. פעילות אור מתייחס הליכה, כביסה או משחק גולף, בעוד ספורטאים במשרה מלאה ואנשים עם עבודה מאומצת להתאים את הקטגוריה הפעילה ביותר.