כיצד להסיר יבלת & callus מהמרפק שלי

יבלות ו יבלות אינם בדרך כלל כואבת, אבל יכול להיות מכוער ומטריד. לדברי Mayo Clinic, יבלות הן גידולים בעור הנגרמת על ידי וירוס הפפילומה האנושי. Calluses הם שכבות קשוחות של העור כי לפתח מן העור מנסה להגן על עצמה מפני לחץ. למרות שתי הבעיות ניתן לטפל עם כמה שיטות זהה, ישנם הבדלים אפשרויות הטיפול.

כיצד להסיר יבלת מרפק שלך

בקר אצל הרופא שלך לקבלת מידע לגבי אפשרות הטיפול הטובה ביותר ליבלת שלך. על פי האקדמיה האמריקאית לדרמטולוגיה, קריותרפיה או הקפאה של היבלת היא בדרך כלל המועדפת. Mayo Clinic מציין כי שיטה זו היא בדרך כלל יעיל אבל זה עושה לפעמים לקחת טיפולים מרובים. אפשרויות טיפול נפוץ אחרות כוללות קתרידין וניתוח קל. The Mayo Clinic אומר קנתרדין כרוך תערובת כימית שיוצרת שלפוחית ​​כדי להסיר את היבלת. ניתוח מינורי כרוך בחיתוך היבלת באמצעות מחט חשמלית, אומר Mayo Clinic.

כיצד להסיר את Callus מרפק שלך

נסה אפשרויות מתקדמות יותר אם הרופא שלך ממליץ על זה כי יבלת שלך לא הגיב על השיטות המקובלות. טיפולים אלה כוללים ניתוח לייזר, אימונותרפיה, bleomycin ו רטינואידים. ניתוח לייזר הוא בדרך כלל יקר מאוד יכול לגרום הצטלקות, על פי מאיו קליניק. רטינואידים ובליומיצין יעילים לעיתים קרובות, אך עלולים לגרום לנזק לעור, אומר מאיו קליניק. האקדמיה האמריקנית לדרמטולוגיה אומרת כי הטיפול החיסוני מנסה להשתמש במערכת ההגנה של הגוף כדי להיפטר מן היבלת. עם זאת, הפסקת הטיפולים יכול להוביל יבלות חוזר.

השתמש תרופות הביתה כדי להיפטר יבלות. רוב קרמים יבלות ותיקונים תכונה חומצה סליצילית כמרכיב פעיל לייבש לקלף את היבלת. לדברי Mayo Clinic, חומצה יכולה להזיק לעור, אבל זה מומלץ לפעמים על ידי רופאים במקרים עקשניים יותר. עוד אפשרות טיפול מעניין הוא סרט דביק, אשר Mayo Clinic אומר היה יעיל יותר במחקר אחד מאשר cryotherapy. אפשרות זו כוללת כיסוי יבלת עם סרט דביק במשך שישה ימים, ולאחר מכן השריה במים חמים ומנסה לגרד או לשפשף את היבלת.

משרים את הסבון במים חמים וסבון כדי להקל על הסרתם. שימוש בקרם לחות יכול גם לעזור עם זה – moisturizers יכול גם למנוע יבלות מן היוצרים.

לשפשף את הטבעת עם אבן ספוג או חומר אחר כדי להסיר או להפחית את העור קשוח קשוחים. הליך זה יכול לפעמים לרכך את העור, להיפטר יבלות ולעזור לשמור אותם משם.

שוחח עם הרופא לקבלת אפשרויות טיפול מתקדמות יותר. האפשרויות הנפוצות כוללות זמירה, חומצה סליצילית ומשחה אנטיביוטית. זמירה כרוכה באמצעות אזמל לחתוך את העור מעובה, על פי מאיו קליניק. חומצה סליצילית מגיע נוזלי טלאים שנועדו להאיץ את מחזור העור להיפטר עור מת. כמה משחות אנטיביוטיות יעילים גם בסיוע לעור לרפא ולמנוע הידבקות, אומר Mayo Clinic.