איך קשור הכולסטרול לסטרואידים?

כשחושבים על סטרואידים, עולה על הדעת בהמות יתר של שרירים מוגזמת, וכשמתחשבים בכולסטרול, דימוי של גרגרני בעל משקל מופרז הוא כנראה לא רחוק. כמילים בלבד, הן סטרואידים כולסטרול להעלות את המושגים השליליים של השפעות שוות, אך הפוכות. כמובן, סטרואידים אינם מייצרים בשר ראשי יותר מאשר כולסטרול גורם gluttons, אבל הנטייה פועלת עמוק demonizing גם. לכן היזהרו מחזרות ותבינו כי הכולסטרול והסטרואידים הם תרכובות אורגניות, החולקות קשר קרוב ותלותי, והן ממלאות תפקיד חיוני בשמירה על חיים בריאים.

תרכובות אורגניות

מימן, חמצן ופחמן הם היסודות העיקריים המרכיבים תרכובות אורגניות. מזונות שאתם אוכלים כל יום מהווים את התרכובות האורגניות הנפוצות ביותר, כלומר פחמימות, חלבונים ושומנים. במובן היררכי רחב, כולסטרול וסטרואידים הן תרכובות אורגניות, ושניהם סוגים של שומן. במישור המולקולרי, לעומת זאת, זהו הסדר של המרכיבים המשותפים שלהם המתייחסים ומפרידים ביניהם.

שומנים

ליפידים הם תרכובות אורגניות עשירות באנרגיה, הם ידועים יותר פשוט כמו שמנים, שעווה או שומנים. הם בונים את המסגרת של רקמות הגוף, ואת המבנה של התאים שלה. ליפידים המבנה לקחת, יחד עם הפונקציה שהם משרתים, להגדיר subclasses שונים בקבוצת השומנים נתון. סטרואידים מהווים רק תת אחת של שומנים אשר הגוף שלך עושה בכוחות עצמו.

סטֵרֵאוֹדִים

סטרואידים נבדלים בין שומנים עבור איגרות פחמן אשר הם יוצרים. בעוד ששומנים אחרים מהווים “שרשראות” של איגרות פחמן, סטרואידים מהווים קשרים סביב ארבע “טבעות” שונות. הגוף מסנתז סטרואידים רבים, כולל הורמוני המין, הטסטוסטרון והאסטרוגן. עם זאת, עבור סינתזה להתקיים, הגוף שלך דורש סטרול, לפני הייצור יכול להתחיל.

סטרולים

Sterols לספק פלטפורמה עבור הגוף שלך כדי לבנות steriods. נמצא כמעט בכל תא, כולסטרול הוא סטרול בשפע ביותר בגוף. התכונה הפיזית הייחודית שלו היא הידרוקסיל, שהוא קשר אלכוהול, מצרף את “טבעת” הפחמן. למרות הטקסונומיה הביוכימית כוללת גורמים רבים אחרים, שרשרת יחסיים חיבור כולסטרול סטרואידים מציגה מגוון מדהים של תכונות פונקציונליות למרות היותו רק “אטומים” זה מזה. עם זאת, אין קשר מקרי בין כולסטרול לבין סטרואידים, ואכן, מלבד הראשון לא קיים.