איך מחוברים השרירים ומערכות העצבים?

המילה “שרירים” מגיע מן הלטינית עבור “עכבר קטן”. בהסתמך על אופן הפעולה של מערכת העצבים ופועלת במערכות גופניות אחרות, בית הספר לרפואה של אוניברסיטת מישיגן מדגיש כי כל ההיבטים הם תמיד מתואמים ומתואמים לחלוטין. מסיבה זו, חלוקות “מרכזיות”, “פריפריאליות”, “סומטיות” ו”אוטונומיות “, כפי שהן נלמדות בקורסי אנטומיה, קיימות בעיקר כדי להבהיר תפקידים מורכבים ביותר.

גוף האדם מכיל יותר מ -650 שרירים שונים בשלוש קטגוריות, הכל תחת שליטה של ​​מערכת העצבים. שרירי, או שלד, השרירים, באים תחת שליטה מודעת, או מרצון. שרירים חלקים או שרירים, כמו אלה הנמצאים במערכת העיכול, מחוברים לאיברים ומבצעים את עבודתם מחוץ לשליטה מרצון. שריר הלב יש פונקציה אחת מיוחדת מוגבל ללב. בממוצע, כ -40% ממשקל הגוף הרגיל מורכב משרירים.

מערכת העצבים מורכבת מיליארדי נוירונים במגע מתמיד אחד עם השני לצורך ניטור וויסות הפונקציות הפנימיות והחושיות שלך. מערכת העצבים המרכזית, או CNS, כוללת את המוח ואת חוט השדרה, ואת מערכת העצבים ההיקפית, או PNS, כולל את כל העצבים מחוץ למערכת העצבים המרכזית. חוט השדרה מתנהג כמו אוטוסטרדת מידע, מזרז אותות מהמוח אל ה- PNS ולהיפך. כמו מערכת השרירים, ה- PNS, המורכב מכל הדרכים המובילות בסופו של דבר לכביש המהיר, בעל פונקציה כפולה. חלק אחד הוא סומטי, כלומר בשליטה מודעת, והשני הוא אוטונומי, או מחוץ לשליטה מודעת.

פעולות כגון רכון מעל להרים עט ירד כרוך במאמץ מתואם של קבוצות שרירים רבות. התודעה שלך משדרת פקודה זו ל- CNS שלך, אשר מתרגמת אותו לדחפים חשמליים. אלה מתועל אז דרך החלק הסומטי של PNS שלך את העצבים האחראים על השליטה על השרירים הדרושים. כאשר ההודעות מגיעות, כימיקל, אצטילכולין, משוחרר מהקצוות העצביים, וממריץ את קרום סיבי השריר וגורם להם להתכווץ. זה מרגיש כאילו זה קורה באופן מיידי, אבל למעשה, זה לוקח בערך 1 אלפית השנייה – 1/1000 של שנייה. בדרך כלל, התודעה שלך אינה מסוגלת להאיץ או להאט את קצב הלב, העיכול או שרירי הקרביים האחרים, משום שאלה מוסדרים באופן אוטונומי.

בין אם תחת שליטה סומטית או אוטונומית, השרירים עובדים בקבוצות מנוגדות, והתנועה מתרחשת כאשר חלק אחד חוזים והשני מרגיע. במהלך התכווצות, סיבי שריר לקצר על ידי 30-40 אחוזים. שרירי השלד מחוברים לעצמות באופן ישיר או עקיף, דרך גידים, ואת צריכה לנוח מחדש oxygenate לאחר פעילות גופנית נמרצת. שרירי הקרביים והלב הם מושפעים על ידי פעילות גופנית, בדרך כלל חיובי, וגם דורשים אספקה ​​קבועה של חמצן טרי מן הדם, אבל הם ממשיכים לעבוד ללא הפסקה לאורך כל החיים שלך.

מערכת שרירים

מערכת עצבים

עצבים מתקשרים עם השרירים

תגובת השרירים