איך לתקן את השרירים קרועים בבטן

שרירי הבטן קרועים נקראים גם נקעים כרוך קריעה של סיבי השרירים התומכים. זה גורם לכאב, דלקת וחולשה והוא בדרך כלל עקב תנועה לא נכונה במהלך האימונים או הרמת חפצים כבדים. כדי לתקן שריר הבטן קרוע, חשוב לראות את הרופא כדי לקבוע את מידת הפציעה.

החל קרח על הבטן במשך 15 דקות, שלוש פעמים ביום. טמפרטורת הקרח תפחית את הדלקת ותסייע להקל על הכאב. אתה יכול גם לעסות את הפציעה עם קרח בתנועה מעגלית במשך 15 דקות, שלוש פעמים ביום, כדי למקסם את פוטנציאל הריפוי.

לאכול דיאטה גבוהה בחלבון, כולל בשר רזה, דגים, עוף, חלב, גבינה וביצים. חלבון הוא מה שעושה סיבי שריר, מה שהופך הכנסה מוגברת של מזונות עתירי חלבונים כלי רב ערך לתיקון שריר.

החל את החום על הפציעה לאחר 24 שעות. רק להשתמש בחום אם זה נוח לך. הפסק להשתמש בחמניות חימום, מנורות חום או דחוס חם אם אי נוחות או גירוי של העור מתרחשת. חום עוזר להירגע השרירים סביב הפציעה, המאפשר ריפוי נכון, תוך הפחתת דלקת.

למתוח את השרירים בהדרגה כמו כאב ודלקת להתחיל לרדת. זה נעשה בדרך כלל שבוע עד שבועיים לאחר הפציעה מתמשכת. מתיחה עדינה תוך מודעות לגבולות הכאב תסייע בתיקון תפקוד השרירים ולמנוע הצטלקות של הרקמה הסובבת.

הימנע הרמת כבד או פעילות גופנית. זה יכול להמשיך את הפציעה ולאפשר herniation במעי, אולי צורך ניתוח. מנוחה חיונית לזמן הריפוי של הגוף ואת שיעור התיקון.