איך לנחם חבר אחרי מוות

מילון Merriam-Webster אומר כי להיות שכול הוא להיות “סובל מוות של אדם אהוב”. זה יכול להיות מאתגר לדעת מה לעשות בזמן של אובדן של חבר, אבל מה שחשוב הוא שאתה מציע את התמיכה שלך עידוד. השמיכה צריכה להיות מוכנה להתמודד עם מספר מצבים פסיכולוגיים שנגרמו על ידי סבל ושכול.

תקשיב, תקשיב ותשמע. תקשיב גם כאשר החבר שלך לא אומר כלום. השכולים עשויים לעבור שוב ושוב בימים האחרונים או באיזה היבט אחר בחייו עם האדם שאבד. רק להיות שם כדי להעיד על זה. אין צורך לומר דבר מלבד “זה יהיה בסדר”, ו”אנחנו אוהבים אותך “. לפעמים האדם לא יכול לדבר, אבל הוא עדיין צריך מישהו פשוט להיות שם. סבלנות היא מעלה במצב זה.

דע את חמשת השלבים של האבל. ד”ר אליזבת קובלר-רוס, פסיכיאטרית שווייצרית, ערכה מספר מחקרים עם אנשים ליד המוות. היא פיתחה מודל, המדגים את השלבים שאדם מתאבל עובר. חמשת השלבים שלה הם הכחשה ובידוד, כעס, מיקוח, דיכאון ולבסוף קבלה. השמיכה צריכה להיות מודעת ומוכנה לשלבים אלה, לקבל אותם ולעזור בעדינות לצעוד השכול דרכם.

להבין שכל אחד מתאבל בצורה שונה. אין דרך אחת להתאבל ולא אורך מרשם של זמן לאבל, מציין אוניברסיטת רוצ’סטר אתר המרכז הרפואי. יש אנשים שיתאבלו במשך עשרות שנים על הפסד, ואחרים ייהנו מאבל אבל קצר. עם זאת, אחרים עשויים להיראות לא להתאבל בכלל, לעבד את ההפסד ברגעים הפרטיים שלהם במינונים קטנים. אין ללחוץ על השכול כדי להרגיש או להתנהג בצורה מסוימת.

עזרה לאבלים לענות על הצרכים היומיומיים שלהם. לעתים קרובות אנשים צער עמוק להזניח את הצרכים שלהם, מציין רוברטה Temes, פסיכותרפיסטית מחברם של “Solace: מציאת הדרך שלך דרך צער ולמידה לחיות שוב”, כתיבה עבור האתר BeliefNet.com הם לא יכולים לאכול או להתקלח. דרך מסורתית לעזור למישהו באמצעות תהליך האבל היא על ידי הבאת מזון מספיק עבור כמה קל להכין ארוחות. זה נותן סיוע ישיר ונוחות רגשית. דרך נוספת לשרת את הצרכים של השכול היא להציע לעזור לשלם את החשבונות, לארגן דואר, ולעשות פשוט, משימות הבית.

להכיר כאשר נדרשת עזרה נוספת. בעוד שרוב האנשים עושים את דרכם בתהליך האבל – ואין הגבלה בזמן אמת על האבל – חשוב לראות שיפור מסוים, במיוחד סביב אזור הצרכים השכולים של הפגישה היומיומית. אם לאחר מספר שבועות החבר שלך עדיין לא יכול להכין ארוחה או לעסוק היגיינה פשוטה, ייתכן שיש בעיה. באופן דומה, אם לאחר מספר חודשים, החבר שלך לא חזר לעבודה או כל שגרה רגילה שלה חוסר פעילות נראה ליצור בעיה בשבילה, זה עשוי להיות הזמן לעודד אותה לראות יועץ. ייתכן אפילו לשקול הסדרת התערבות.

להעביר את השכול להתאוששות. כאשר האדם המתאבל עובר דרך הגרוע ביותר של האבל, השמיכה יכולה לעזור לו להתקדם. הביטוי “לחזור לשם”, נראה כמו קלישאה, אבל בשלב מסוים השכול כנראה צריך להתחיל להציג אלמנטים של כיף והצלחה בחזרה לתוך חייו. החיים הם החיים וזה באמת לא עושה את המתים כל טוב עבור החיים כדי להתכרבל לתוך הכדור. עודד צעדים פשוטים בהתחלה.

צור גבולות. אנשים מתאבלים לא יכול להיות רגיש לצרכים של השמיכה. אם היא נמצאת בבור חשוך של ייאוש או צורך, היא עשויה לנסות למשוך אותך אתה. היא אולי נצמדה לאדם שמנחם אותה כתחליף לאובדן. כאשר מציעים עזרה להחליט כמה עזרה אתה מסוגל לתת מבחינה כלכלית, רגשית לגבי הזמן. הישאר קרוב לגבול זה. לבקש עזרה אם הצרכים השכולים יותר.