איך להכין סקווש צהוב crookneck

הצורה היוצאת דופן והצבע הבהיר של סקווש צהוב crookneck עושה את זה בולט בין ירקות הקיץ. כמו סקווש הקיץ שלה, קישואים ו סקווש צהוב ישר, צהוב crookneck הוא כוכב קלוריה נמוכה, עם כ 20 קלוריות לכל כוס. הוא מכיל ויטמינים A ו- C, אשלגן סיבים תזונתיים, בעיקר בעור שהוא רך לחלוטין אכיל. כצלחת עצמאית, צהוב crookneck הוא מתובל בטעם עשוי להיות מוגש או חם או קר. זה מוסיף בתפזורת, צבע ורטיבות מנות ירקות מעורבים ומאפים.

יש לשטוף את הסקווש, אשר לא צריך להיות שטף לפני אחסון במקרר, במים קרים. לשפשף בעדינות את הידיים כדי להסיר כל אדמה או שאריות, ולאחר מכן לייבש את סקווש עם מגבת מטבח נקי.

הגדר את סקווש על קרש חיתוך. לייצב אותו מגלגל ביד אחת. חותכים את קצה הסוף ואת פריחת סוף עם סכין מטבח חדה.

חותכים את סקווש לתוך ¼ ל 1/2 אינץ ‘עבה סיבובים. בגלל הצורה הכפופה שלה, פרוסות מן הצוואר של סקווש יהיה מעט עבה בצד אחד מאשר השני.

מסדרים את הפרוסות על מגש. מקשטים עם פטרוזיליה קטנה עבור שילוב צבע אטרקטיבי. מגישים עם ירקות טריים אחרים, מטבלים ומטבלים כדי ליצור מגש מתאבן.

שוטפים, יבש לחתוך את הקצוות את סקווש צהוב crookneck. חותכים את החלק הצוואר, בדרך כלל על 2 עד 3 ס”מ, את הגוף העיקרי של סקווש. חותכים לפרוסות עבות של 1/2 אינץ ‘.

חותכים את החלק הנותר, עבה של סקווש בחצי לאורכו. מניחים את שני החלקים שטוח בצד בצד למטה על קרש חיתוך ו פרוסת לפרוסות ½ עד 3/4 אינץ ‘עבה.

גלם

ללא שם: Sauteed

גריל

מדוד 1 כפית לכל סקווש של קנולה, ירקות או שמן שומשום קל למחבת גדולה. מחממים בינונית גבוהה ומוסיפים את הסקווש. סובבים את הסקווש בעדינות עם מרית כל דקה או שתיים, עד שזה מגיע חום בהיר זהוב. מוסיפים שום, פתיתי פלפל או תבלינים אחרים לפי הטעם בשתי הדקות האחרונות של הבישול.

לנקות את סקווש, לטפוח אותו יבש ולהשאיר את הקצוות שלם להוסיף הערעור חזותית למאכל סיים.

החזק את סקווש צהוב על קרש חיתוך עם קצה הצוואר העקומה מצביע כלפי מעלה. חותכים את הסקווש לחצי לאורכו, מתחילים בקצה הפריחה וחותכים את קצה הגבעול האחרון. שני הצדדים, לאחר לחתוך, יהיה סוף מעוקם.

צחצוח את העור ואת הצד החתוך קלות בשמן זית. מפזרים מלח כשר או עשבי תיבול אחרים או תבלינים שאתם נהנים.

מניחים את כלי הסקווש על הגריל מעל להבה בינונית או גחלים מכוסים באפר לבן. להרים את קצה סקווש באופן שגרתי לבדוק browning. הרם עם מרית וסובב את החלקים חצי סיבוב כדי לפתח סימני חשיש הגריל. סובבים את הסקווש וממשיכים לגזור את הצד החתוך, ושוב מפנים דרך כדי להפוך את סימני הגריל. הסר מן הגריל כאשר מרכך חום בינוני.