איך לבשל עדשים

עדשים זעירים, שחורים ועגולים, בלוגה נקראים על שם הקוויאר הדומה להם. בנוסף למראה המדהים שלהם, עדשים beluga מחזיקים את הצורה שלהם טוב במהלך הבישול, בניגוד עדשים אחרים נוטים להיות רגיש. מאפיין זה הופך אותם יותר מתאים סלטים ו pilafs מאשר סוגים של עדשים נוטים להישבר במהלך הבישול. כמו כל סוג של עדשים, עדשים beluga עשירים בחלבון ופשוט להכין.

לנפות את העדשים כדי להסיר חלוקי נחל או פסולת אחרת. מחק כל העדשים כי הם מצומק או דהוי. עדשים וקטניות אחרות מנוקות בדרך כלל על ידי המכונה לפני שאתה קונה אותם, אבל אתה עדיין עשוי למצוא דברים שצריך להסיר. זה רעיון טוב כדי להשרות את העדשים לפני הבישול גם כן, כדי להסיר phytates.

שים את העדשים בתוך מסננת ולשטוף אותם היטב במים קרים. המים יפעלו כשהעדשים נקיות.

שופכים את העדשים בסיר ומוסיפים 2 כוסות של נוזלים – כגון מים או מלאי – על כל כוס של עדשים יבשות. הוספת נוזלים רבים מדי יביא חומרים מזינים מן העדשים, ולכן עדיף להשתמש רק מספיק להם לספוג ולבשל פנימה אתה יכול להוסיף נוזלים יותר כאשר הם בישול אם הם מתחילים להיראות יבש.

מערבבים בקמצוץ מלח לכל כוס עדשים. המלח יאט את הבישול, אך הוא ישפר את הטעם ויעזור להפוך את העדשים לקלות לעיכול.

הוסף עשבי תיבול אחרים, תבלינים או ירקות ארומטיים, כגון סלרי או בצל, אם תרצה. עדשים בלוגה יש טעם ארצי התואמת מגוון של טעמים אחרים.

מכסים את העדשים ומביאים אותם למבשלת. ממשיכים לבשל אותם על אש נמוכה, מערבבים מדי פעם ומוסיפים נוזלים במידת הצורך, עד שהעדשים רכות אך לא ביישניות. עדשים של בלוגה יהיו רך לאחר כ -25 דקות בישול.

מוציאים את העדשים מהחום ומגישים אותם מיד, או מפזרים אותם על תבנית אפייה כדי להתקרר.