איך לבשל את רובין הים

רודן הים הוא דג שוכב למטה, הידוע גם בשם gurnard. זה צבעוני בצבע בהיר נמצא בדרך כלל ממוזג כדי מים חמים. בהתאם המינים, חלקם יש משוריינת גרמי צלחות בעוד לאחרים יש קשקשים. הים רובין הוא דג אכיל והוא פופולרי באירופה שבו הוא אחד הדגים העיקריים ב bouillabaisse, תבשיל דגים צרפתי. הדג יכול להיות נאכל או מבושל בדרכים רבות, כולל כמו נאגטס פאן מטוגן.

נקו את הדגים תוך כדי הסרה קפדנית של העור והעצמות. פעם הדגים כבר filleted, לחתוך אותו חתיכות בגודל ביס, או על 1 אינץ ‘חתיכות. שטפו את הידיים ואת כל הציוד לאחר טיפול דגים גולמיים.

מקציפים לפחות שתי ביצים שלמות בקערה ומניחים בצד. על שתי צלחות נפרדות, לשים 1 כוס קמח 1 כוס panko, או פירורי לחם יפני. ראשית, טובלים את עקיצת הדגים לתוך הקמח והמעיל. לאחר מכן, במקום את העקיצות לתוך תערובת הביצים ולוודא כי הם מכוסים לחלוטין בתערובת. לבסוף, לגלגל את הנשיכות ב panko, ויצרו את השכבה החיצונית.

הכינו מחבת כבדה עם מספיק קנולה או שמן זית כדי לכסות את תחתית המחבת. מחממים את המחבת מעל חום גבוה בינוני. זרוק את הדגימות דגים מצופים לתוך שמן מחומם ומטגנים עד חום זהוב משני הצדדים, או על 1 עד 2 דקות בכל צד.

הסר את הנשיכות דגים ומניחים על מגבת נייר כתם להיפטר עודף שמן. מתבלים במלח ופלפל ומגישים עם לימון טרי, רוטב טרטר, רוטב רוטב או רוטב לבחירתך.