איך אופים עוף מבושל עוף מבושל

בעת בישול עוף סיר עוף, ביצוע שני אז מקפיא אחד נותן לך ארוחה מהירה עבור לילה בעתיד, כאשר אתה עסוק מדי לבשל. א עוף מבושל סיר עוף מבושל ישמור במקפיא שלך עד שלושה חודשים, ואתה לא צריך להפשיר אותו לפני popping אותו בתנור לחמם מחדש. בממוצע, אחד 1/2-lb. עוף סיר עוף מכיל 500 קלוריות, 14 גרם של חלבון, 25 גרם של שומן ו 54 גרם של פחמימות, מחלקת החקלאות של ארה”ב מחלקת החקלאות נתונים מעבדה. פאי אחד יש גם 1229 מיליגרם של נתרן, 53 אחוז מהכמות המומלצת שלך ליום.

מחממים את התנור לטמפרטורה זהה לזו של המתכון המקורי. אם בישלת את עוף עוף ב 350 מעלות F, להגדיר את התנור לחמם מחדש ל 350 מעלות F, מדי.

מניחים את עוף סיר עוף במרכז התנור. אופים רק פחות מכפליים את הזמן של המתכון המקורי, אתר הבישול של בישול מורה. לדוגמה, אם אתה מבושל במקור עוגה סיר במשך 30 דקות, תצטרך לחמם אותו בערך 50 דקות הפעם.

צפה בקרום של הסיר שלך בזהירות במהלך הבישול כדי למנוע צריבה. אם אתה מבחין בקרום מתחיל חום, לכסות את המנה קלות עם נייר כסף.

מקום מהיר לקרוא מדחום למרכז העוגה על 10 עד 15 דקות לפני זמן הבישול הוא לבדוק עד doneness. ממשיכים לבשל את העוגה עד שהאמצע מגיעה ל -160 מעלות צלזיוס.