איך אוכל לבשל סטייק טונה בלי לצלות אותו?

סטייקים טונה לעמוד היטב לבישול בגלל אופי חסון שלהם. אתה לא צריך לבשל סטייקים טונה על הגריל כדי לקבל טעם נהדר. הכנת ראש תנור של סטייקים טונה מאפשר לך לבשל את הדג במהירות תוך הוספת טעם דרך התבלינים האהובים עליך. חומצות שומן אומגה -3 הכלולות טונה לעזור להפחית את הדלקת, להוריד את הטריגליצרידים שלך, להוריד את לחץ הדם שלך ולשפר את החסינות שלך, על פי Mayo Clinic. הכן סטייק טונה פעם או פעמיים בשבוע לטובת הבריאות שלך מבלי לצרוך יותר מדי כספית, אשר יכול לצבור דגים.

יוצקים את רוטב טריאקי, שמן זית, רוטב סויה, שום וג ‘ינג’ לתוך שקית פלסטיק גדולה resealable. מערבבים את החומרים יחד כדי למזג את הטעמים למרינדה בהשראה אסייתית עבור הטונה.

מניחים את סטייק הטונה בתיק. סוחטים את האוויר וחותמים את שקית הפלסטיק. להזיז את התיק סביב כך סטייקים טונה מצופים במרינדה.

מקפיאים את סטייק הטונה במרינדה לפחות שעה. זמן ממושך יותר נותן את הטונה יותר טעם.

מוציאים את הטונה מן המרינדה, ומאפשרים עודף לטפטף את הדג. מניחים את סטייקים טונה על צלחת. מתבלים את הטונה במלח ופלפל. מוסיפים את השומשום לדגים.

מחממים מחבת גדולה על בינוני גבוה. מוסיפים את שמן השומשום למחבת. מניחים את סטייק הטונה על המחבת.

מבשלים סטייקים טונה במשך 5 עד 8 דקות בסך הכל. סובבים את הסטייקים פעם אחת בזמן שאתם שורפים אותם במחבת. מבשלים לתקופה קצרה יותר אם אתם מעדיפים טונה שלך נדיר יותר אם אתה מעדיף את זה בינוני או היטב. חותכים לתוך סטייק כדי לקבוע מתי זה נעשה על העדפתך. מוציאים את סטייק הטונה מהמחבת ומשרתים אותם מיד.